سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » مفهوم موزکست
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

مفهوم موزکست

مفهوم موزکست

موزکست آزمایشی در راستای ردیابی آب و هوای الگوهای الگوریتم موتورجست و جوی گوگل است .

گوگل اعلام کرده که در سال ۲۰۱۰ ، ۵۱۶ تغییر در الگوریتم های موتور جستجوی خود ایجاد کرده است .

شواهد نشان می دهند که این تغییرات همچنان ادامه دارد .

موزکست طراحی شده است تا به دیگران در دنبال کردن این تغییرات کمک کند .

موزکست هر ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ کلمه ی کلیدی دست چین شده را انتخاب می کند و نتایج جست و جوی گوگل را دریافت می کند . واژه های کلیدی از قصد طوری انتخاب می شوند که از مقاصد محلی واضح جلوگیری کنند و به طور مساوی بر اساس حجم درخواست بین پنج “bin” تقسیم شده و هر روز تقریباً در زمانی ثابت از مکانی ثابت ردیابی می شوند . به عبارت دیگر موزکست تمام تلاش خود را برای تحت کنترل بودن دیتاها می کند . روزانه موزکست ۱۰ مورد اول را انتخاب می کند و با ۱۰ مورد اول روز قبل مقایسه می کند و تغییرات (دلتا)رو محاسبه می کند . برای اندازه گیری دلتا موزکست از دو معیار دلتا ۱۰ و دلتا ۱۰۰ استفاده میکند . بعد از محاسبه تغییرات نتیجه را به صورت دما بر حسب سانتی گراد اعلام میکند . دمای هوا در یک روز متعادل ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد .

دلتا

موزکست معیار های مختلفی را برای مقایسه ۱۰ نتیجه اول در دو روز را آزمایش کرد و سرانجام به دو معیار دلتا ۱۰ و دلتا ۱۰۰ دست یافت . اولین معیار دلتا ۱۰۰ است که با مقایسه ۱۰ نتیجه اول در دو روز خروجی آن عددی بین ۰ تا ۱۰۰ می باشد که به صورت زیر محاسبه می شود :

  • +۰ اگر جایگاه تغییری نکند
  • +|#| اگر جایگاه در در محدوده ۱۰ نتیجه اول تغییر کند
  • +۱۰ اگر نتیجه از ۱۰ نتیجه اول خارج شود

برای مثال اگر URL از ۲ ام به ۵ ام تغییر جایگاه پیدا کند، # برابر ۳ خواهد بود و سه تا به مقدار دلتا ۱۰۰ اضافه خواهد شد . برای نرمالیزه کردن دیتا ، از دلتا ۱۰۰ ریشه توان دوم گرفته می شود و دلتا ۱۰ که عددی بین ۰ تا ۱۰ است به دست می آید . تمامی نتایج موزکست بر پایه دلتا ۱۰ می باشد .

آب و هوا

به بیان ساده ، هرچه دما بالاتر می رود یعنی تغییرات بیشتری در ۲۴ ساعت گذشته در رتبه بندی گوگل ایجاد شده است . هر دما نیز با یکی از ۵ حالت آب و هوایی بالا برای نمایش شدت نمایش داده می شود . بنابراین اگر تغییرات عمده ای در الگوریتم ها باشد دمای بالا و وضعیت هوای طوفانی رو در آن روز خواهیم داشت .

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.