سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » لینک بیلدینگ
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ

مهمترین بحث  درحال حال حاظرمدیران سایت‌ها مسئله ساخت لینک یا لینک‌ بیلدینگ است همه مدیران درگیر جواب سوالاتی مانند سوالات زیرهستند :

• لینک بیلدینگ چیست ؟

• اهمیت ساخت لینک بیلدینگ ؟

• شرایط لینک خوب چیست؟

• بک‌لینک مضره یا مفید؟

• چگونه لینک بسازیم ؟

• چطوری لینک طبیعی‌ ایجاد کنیم ؟

امیدواریم بعد از مطالعه‌ مطالب نوشته که براتون گذاشتیم به جواب قانع کننده‌ای برای‌ سوالات خود پیدا کنید و در تصحیح اشتباهات و اجرای دستورات درست قدم بردارید :

درگذشته زمانی که در نتایج جستجوهایمان به سایت‌های اسپمی که با خرید لینک یا با عنوان خرید بک لینک ، محتوای بی‌ارزشی را به کاربران ارائه میدادند، برمیخوردیم سایت‌هایی که وقتی باز میکردیم با انبوه عظیمی از متن ها و نوشته ها و فیلم و تصاویر تبلیغاتی مواجعه می شدیم که اصرار زیادی داشتند تا انها را خریداری کنیم یا از این مطالب استفاده کنیم و یا … << متاسفانه همچنان وجود دارند وبه فعالیت خود ادامه می دهند  اما کمتر شده‌اند . >>

در آن مواقع ما مجبور بودیم از چندین وب سایت یا وبلاک  در صفحات مختلف نتایج جستجو دیدن کنیم تا به مطلب موردنظرمون برسیم که متاسفانه باز به مطلب موردنظرمون نمیرسیدیم  و تنها چیزی که برایمان روشن و قابل فهم می بود این بود که صفحه اول نتایج بدرد ما نمیخوره و الکی سایت هایی در صفحه اول قرارداده شده که مطالب از هم کپی کرده و مطالب بی ارزش نهاده شده است.اما الان گوگل با سیاستی که در پیش گرفته کاملا موضوع فرق‌ کرده گوگل با الگوریتم پاندا توانست مقالات  ، مطالب و … با ارزش و مفید و با الگوریتم پنگوئن توانست لینک‌های طبیعی رو شناسایی کنه و سایت‌های اسپمی زیادی رو پنالتی کنه تا مدیران سایت متوجه اشتباهات خود شوند و از قراردادن مطالب بی ارزش و به دردنخور پرهیز کنند که باید به کاربران وب مخصوصا کاربران گوگل احترام ویژه‌ای قائل شوند پس نتیجه می شود که یکی از سوالات به پاسخ خود رسید الگوریتم پاندا وظیفه اش رسیدیگی و دسته بندی مطالب ارزشمند و مفید است و وظیفه الگوریتم پنگوئن رسیدگی و دسته بندی لینک های طبیعی و مفید است.

در همین بازه زمانی و تا هم اکنون بازهم کسانی بودند که با زیرپا گذاشتن قوانین سفت و سخت الگوریتم‌های گوگل بازهم در صدد خرید لینک  یا همان بک لینک بودند تا با زحمت کم و مطالب کپی از سایت های دیگر، خود را در صدر نتایج گوگل قرار دهند.در‌این مقاله ما روش‌هایی را توصیه می کنیم که شما با خاطر آسوده و راحت مشغول به ساخت لینک برای وبسایتتان شوید و پروسه لینک بیلدینگ طبیعی را تا حدودی فرا‌بگیرید و در سایت و وبلاک و یا … خود استفاده کنید.

ربات گوگل در حال خزش در وبسایتی است ناگهان به لینک سایت شما میرسد انرا ردیابی میکند، موضوعات سایت را میسنجد‌،ایا دو سایت موضوعات مرتبطی دارند؟‌ ایا وبسایت دیگرهم به‌این وبسایت لینک داده است؟ چه کلمه‌ای لینک شده است؟ و هزاران مقایسه و عملیات دیگر که آرزوی هر وبمستری است تا انها را بداند.گوگل زمانی که در خزش خود به لینک سایت شما میرسد و از صحت طبیعی بودن لینک اطمینان حاصل میکند به سایت شما احترام ویژه‌ای قائل میشود زیرا سایت شما به عنوان مرجعی در مطلبی معرفی شده است پس حتما محتوای جالب و ارزشمندی دارید که وبسایتی به شما لینک میدهد.

اما حدث و گمانه‌های زیادی برای تشخیص لینک‌های طبیعی وجود دارد، یک لینک طبیعی باید بدون دخالت شما و توسط کاربرانتان ‌ایجاد شده باشد، جمله‌ای کلیشه‌ای که شاید هزاران بار از مدیران گوگل و یا مدیران وبسایت‌ها شنیده‌اید.فرض کنید شما در زمینه مهندسی وبسایتی دارید و میخواهید مطلبی را برای علاقه‌مندان به مهندسی به اشتراک گذاشته و انها را از وجود چنین مقاله‌ای با خبر کنید، چه باید کرد؟

 1. در مقالات خود از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 2. مقاله مورد نظر را در صفحه وب سایت خود در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید.نشر و انتشار آن با کاربرانی است که مقاله شما را پسندیده اند.
 3. مقاله خود را در شبکه‌های انتشار لینک مانند لینکام یا لینک‌پد انتشار دهید.
 4. در مقالات خود لینک داخلی ‌ایجاد کرده و به دیگر مقالات مرتبط دیگر لینک بدهید.
 5. مقاله خود را به صورت کتاب الکترونیکی منتشر کرده و در سایت‌های دانلود رایگان کتاب نشر دهید.
 6. ویدئویی یا صوتی اماده کرده و انتشار کنید.

راه‌حل‌های زیادی وجود دارند باید شروع کنید تا انها را پیدا کنید.زمانی که علاقه مندان به مهندسی وارد سایت شما میشوند ساختار سایت شما نباید کاربرانتان را اذیت کند.

شبکه‌های اجتماعی در لینک‌سازی نقش تقریبا مهمی دارند مخصوصا شبکه اجتماعی گوگل پلاس که لینک‌های درون‌این شبکه به صورت فالو می باشند.

خوب، حالا بنظر شما گوگل چگونه طبیعی بودن یا نبودن یک لینک را تشخیص میدهد؟ از نظر بنده و متخصصین در این امرممکن از روش‌های زیر استفاده کند:

 • بررسی وجود لینک در تمامی صفحات، اگر قرار باشه کسی به وبسایتی لینک بدهد، عموما در یک پست به معرفی سایت و یا مقاله‌ای میپردازد و در اخر لینک سایت را قرار میدهد اما اگر در تمامی صفحات تکرار شود شاید کمی مشکوک باشد.
 • مدت زمان حضور یک لینک در یک وبسایت چه‌ مدت است؟ اگر در بازه‌ای کوتاه مدت لینک پاک شود مشخصا ‌این لینک خریداری شده است. (اگر در یک پست لینک وبسایت قرار گرفته شود، تا زمانی که مقاله در سایت وجود دارد، لینک نیز وجود خواهد داشت.)
 • آیا دریافت بک لینک تنها به بازه زمانی خاصی محدود میشود؟ برای مثال ممکن شما در هفته اول تاسیس وبسایت خود ۱۰۰ لینک و در هفته دوم ۱۰ لینک بگیرید، مسلما گوگل به ‌این نوع لینک بیلدینگ شک میکند.
 • سایت‌هایی که به سایت شما لینک داده‌اند، ‌ایا از نظر موضوعی هیچ ارتباطی با موضوع سایت شما دارند؟
 • در تمامی وبسایت‌ها با یک کلمه کلیدی به وبسایت شما لینک داده شده است؟
 • آیا تنها به یک صفحه لینک داده‌اند؟

 

نتیجه گیری :

• پیشنهاد ما ، برای مدیران سایت هایی که روزانه وقت برای آپدیت و بروزرسانی مطالب خود می گذارند احترام بگذارید.

• استفاده از لینک های مکرر در یک پست و یا در یک وب سایت و وبلاک جدا خودداری کنید طبق توضیحات بالا موجب استرس در گوگل خواهد شدپس به ساخت لینک در وب سایت خود بپردازید.

• سعی کنید کاربران خود را برای نوشتن مطالب و ارسال نظرات و چالش در سایت خود دعوت کنید.

• از مطالب مفید استفاده کنید که با کلمات خواص و ارزشمندی ذکر شده باشد.

• تمرکز به بک لینک انبوه و لینک های غیر استاندارند نکنید و تلاش برای ساخت لینک های طبیعی کنید.

• قبل از شروع برای ساخت یک سایت با یک متخصص در امر سئو مشاوره گیرید.

• در صورت تبادل از وب سایت دیگر لینک را حتما به صورت فالو اوکی کنید.

• برای کمک به دسته بندی و الگوریتم خزش گوگل مطالب خود را دسته بندی کنید.

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.