سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » سرور مجازی آلمان
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی

سرور

سرور نوعي كامپيوتر است با امكانات سخت افزاري و نرم افزاري بيشتر كه بر خلاف كامپيوتر هميشه بايد روشن و به اينترنت متصل باشد .

مديريت سرور به دليل حساسيت آن بايد توسط افراد متخصص انجام شود تا براي سايت هايي كه روي آن قرار دارند مشكلاتي چه از نظر كيفيتي و چه از نظر امنيتي ايجاد نشود .

سرور ها دو نوع هستند :

  • سرور مجازی
  • سرور اشتراکی یا عمومی

 

سرورهاي مجازی یا VPS

سرور مجازی یا VPS(Virtual Private Server) ، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده ، که در واقع همان ماشین مجازی با مجازی‌ سازی می‌باشد . VPS امکان دسترسی Root و نصب نرم‌افزارهای سیستمی را فراهم میکند . با استفاده از فن آوری مانند Xen ، vmware ESXI یا Virtuozzo و با بهره گيري از سخت افزارهاي قدرتمند و پيشرفته ، يک سرور فيزيکي به چندين VPS با امکانات يکسان يا متفاوت تقسيم مي شود . گاهی از سرور مجازی به عنوان VDS ( Virtual Dedicated Server ) نيز نام مي برند .

هرVPSوابسته به پلن آن، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل حافظه اصلي ( RAM ) ، فضاي ديسک سخت ( HDD ) را به صورت اختصاصي و تضمين شده در اختيار خواهد داشت . به عنوان مثال ، يک VPS مي تواند 45 گیگابايت از 64 گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه 100 گيگابايت فضاي هارد دیسک و 200 گيگابايت پهناي باند ماهيانه را در اختیار داشته‌ باشد . اين بدين معنا است که بدون درنظر گرفتن ميزان مصرف ساير VPS هاي موجود بر روي سرور ، VPS مورد مثال ما تحت هر شرايطي به 4 گیگابايت از حافظه اصلي سرور دسترسي خواهد داشت .

هر VPS که روی سرور اصلی ایجاد می شوند کاملا به صورت مستقل عمل می کنند و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند ، در نتيجـه VPS هـاي موجود بر روي يک سـرور مي توانند از سيستم هاي عامل متفاوت و نرم افزارهاي مختلف و نسخه هاي متفاوتي از نرم‌افزار استفاده نمايند . بر فرض يک VPS داراي لينوکس Debian ، ديگري داراي CentOS به عنوان سيستم عامل هاي سـرور خواهند بود . همين امر در رابطه با VPS هاي با سـيسـتـم عامل وينـدوز نيـز صادق مي باشد . همچنين تعريف Name Server هاي اختصاصي ، نصبASP, PHP , MySQL , .NET و ساير برنامه ها با نسخه دلخواه ، نصب و اجراي كليه برنامه ها ، DLLها ، … بطور كامل در كنترل و اختيار هر مشترك مي باشد .

مهمترين مزاياي استفاده از VPS ها در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني ، هزينه بسيار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصي و استقلال عمل‌کرد نسبت به سرويس‌هاي نمايندگي (Resseller/Shared Hosting ) می‌باشد به شکلی هزينه VPS ها در بسياري از اوقات بسیار کمتر از هزينـه سـرور هاي اختصاصـي بوده ولي تمامی امکانات آنهـا را دارا مي باشد .

در واقع این سرویس برای افرادی طراحی شده‌اند که نیاز به سرور دارند اما هزینه‌های آن برایشان مقرون به صرفه نمی‌باشد . همچنين هر VPS ميتواند به تعداد دلخواه IP معتبر و اختصاصي نيز داشته باشد . در مجموع از ديد کاربر نهايي VPS درست همانند يک سرور اختصاصي بوده و کاربر به هيچ عنوان تفاوتي را در نحوه عملکرد و کيفيت خدمات اين دو مشاهده نخواهد کرد .

سرورهاي اشتراکی یا عمومی

در سرور هاي اشتراکی یا عمومي چندين سايت از امكانات يك سرور استفاده مي كنند كه تمامي سخت افزار و نرم افزارهاي آن قبلاً توسط شركت ارائه دهنده ( تی اس تی پلن ) نصب شده است و به صورت اشتراكي با سايتهاي ديگر مي توانند از اين امكانات استفاده نمايند .

 

حال که آشنایی اجمالی با این سرویس حاصل شد ، نسبت به پاسخ به سوال “ چرا سرور اختصاصی تهیه کنیم ؟ ” پاسخ می دهیم :

 

امکان رشد :

VDS ها قابلیت ارتقای سریع و مقرون به صرفه ای دارند و بدون نیاز به خرید و تغییر در سخت افزار ، قابل ارتقا هستند.

 

مدیریت هزینه :

انتخاب سرور اختصاصی در شرکتهای کوچک و متوسط رو به رشد ممکن است که اقتصادی نباشد و به همین دلیل انتخاب VDS در عین اقتصادی بودن کاملا تمامی دسترسی های مورد نیاز را به شرکت های رو به رشد ارائه می دهد .

همچنین در خرید برخی لایسنس ها نیز نسخه VDS قیمتی به مراتب پایین تر از نسخه اصلی آن دارد .

 

امنیت :

هنگامی که شما از VDS در سازمان خود استفاده می کنید ، به دلیل عدم اشتراک منابع شما با دیگر کاربران ریسک امنیتی شما کاملا پایین تر است و همچنین با توجه به نیازهای شرکت خود می توانید Firewall سرور خود را کاملا بهینه و سفارشی نمایید تا از حداکثر امنیت بهرمند شوید .

( به طور مثال می توانید فقط به IP های شرکت خود این اجازه را بدهید که به ایمیل شما دسترسی داشته باشند . )

 

قدرت کنترل بالاتر :

در VDS شما با توجه به دسترسی بالاتر به منابع می توانید به طور کامل بهینه سازی و سفارشی سازی انجام دهید و همچنین با ورود به بخش Admin سرور خود ، تنظیمات سرور خود را بهینه نمایید .

 

پشتیبانی بهتر به کاربران :

با توجه به دسترسی های بیشتر در VDS شما می توانید به راحتی نسبت به تغییر و پشتیبانی کاربران خود اقدام نمایید و با توجه به نیاز هر کاربر می توانید سرویس خود را برای هر کاربر در شرکت / شبکه خود سفارشی نمایید .

 

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.