سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

سئو سازی

تحلیل و بررسی پارامتر های مهم از مفاهیم سئو سازی

 

سئو

مفهوم سئو

سئو (بهینه سازی) نتیجه تعامل منطقی بین عوامل تشکیل دهنده یک وب سایت شامل نوع تکنیک استفاده شده در برنامه نویسی ، محتوای سایت و بکارگیری تخصص علم سئو می باشد در حالت کلی به معنای پیاده سازی الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که در نتیجه عمل قرارگیری در صفحه اول گوگل به واسط کلمات کلیدی خاص و عبارت بهینه سازی وب سایت را حاصل می نماید که در نهایت عامل اصلی موفقیت یا پایان کار سایت می باشد که در طول مدت فعالیت سایت باعث پیشرفت و بهبود نتایج سرچ می شود .

 

تقسیم بندی سئو

سئوسازی را می توان به دو محدوده اصلی تقسیم نمود :
۱- off-page سئو : کارهایی که به طور مستقل از طراحی وب سایت شما انجام می گیرد .
۲ – on-page سئو : کارهایی که طراحی وب سایت شما را تغییر می دهد یا به عبارتی دیگر معماری سایت تغییر داده می شود .

 

تکنیک های سئو

تکنیک های بهینه سازی به دو گروه کلی زیر تقسیم می شوند :

کلاه سفید : این تکنیک به نام White-hat SEO یا همان تکنیک کلاه سفید معروف بوده و به مواردی گفته می شود که موتورهای جستجو انجام دادن آن ها را توصیه کرده است و به این اقدامات ارزش قائل هستند.

کلاه سیاه : این تکنیک شامل مواردی می شود که از انجام دادن آن ها باید پرهیز کنیم که اصطلاحا Black-hat SEO یا همان تکنیک کلاه سیاه نامیده می شوند.

 

کلمه کلیدی در سئو

کلید واژه و یا کلمه کلیدی همان عناوینی هستند که شما هدف بهینه سازی این کلمات را دارید که بعد از اتمام اقدامات جزو لینک های اول در صفحه نخست همین کلمات انتخاب شده قرار بگیرید . برای استارت خوب و کارا انتخاب یک یا دو کلمه کلیدی مناسب می باشد که بایستی در انتخاب کلید واژه ها دقت بسیاری شود تا بهترین بازدهی را از کلمات کلیدی انتخاب شده سایت حاصل کند . بزرگترین اشتباه در امر سئو انتخاب کلمات کلیدی زیاد می باشد که اشخاص بر این باورند که انتخاب زیاد کلمات کلیدی باعث پیشرفت در تمامی کلمات انتخاب شده می باشد که معمولا بیش از حد مجاز درج می نمایند که این کار شاید چندین سال قبل پاسخگو می بود اما در حال حاضر موتور های جستجو از الگوریتم های بسیار پیچیده ای استفاده می کنند و از این راه نمی توان آن ها را فریب داد . به همین دلیل است که بهتر است از تعداد کمی از کلمات کلیدی کوتاه و مختصر شروع شود بخصوص برای سایت هایی با دامنه جدید که تازه طراحی شده اند .

 

پیج رنک در سئو

پیج رنک در لغت به معنای ” رتبه ی صفحه ” می باشد و سیستمی است که پایه گذاری آن توسط مشهورترین موتور های جستجو یعنی گوگل انجام شد . در ابتدا موتور های جستجو به تمام طراحی سایت ها به طور یکسان رتبه می دادند و نتایج جستجو تنها بر اساس محتوا و تگ های متایی که در آن صفحات قرار داشتند،بود . باگذشت زمان سیستم  PageRank  با همان رتبه بندی صفحات ، موتور های جستجو را و نیز مبحث سئو سایت را دگرگون ساخت و یک فاکتور دیگر به معیارهای سئو و بهینه سازی وب سایت افزود که اعتبار طراحی وب سایت است .

 

لینک گذاری در سئو

پروسه ی افزایش پیج رنک سایت و سئو سایت به طور مستقیم به کسب لینک طبیعی و واقعی بستگی دارد . کسب لینک به معنای قرار گرفتن لینک سایت شما در وب سایت های دیگر به طور طبیعی و یا از طریق خرید لینک می باشد . که این مبحث طبق شرایط توسط متخصص سئو پوشش داده می شود و طبق صلاح دید متخصص سئو انجام می پذیرد .

 

عنوان سایت و متاتگ ها در سئو

اقدام نخست و اساسی ترین و مهم ترین اقدام در پروسه سئو که باید بر روی صفحات خود انجام دهید تگ عنوان می باشد . فواید استفاده از تگ های عنوان که در بهینه سازی سایت استفاده می شود شامل سه بخش می باشد :
• کاربری که برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است ، در صورتی که عنوان طراحی سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد ، لینک و عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت مشخص (هایلایت ، پررنگ ، bold) شده مشاهده می کند و این به طور قطع می تواند تعداد کلیک برای سایت شما را افزایش دهد نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است .
• باعث افزایش رتبه بندی ( ranking ) شما در موتور های جستجو خواهد شد .
• به موتور های جستجو کمک می کند تا بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود .

 

اثر محتوا در سئو

موتور های جستجوگر روز و شب در تمامی صفحات سایت می خزند و جستجو می کنند و اطلاعات را از سایت دریافت می کنند و سعی می کنند آن ها را بر اساس شیوه سودمندی ذخیره کنند تا کاربران در جستجوهای خود به نتایج مفیدی دست یابند . بایستی کار موتور جستجو را ساده تر کنید . به طور شفاف و واضح عنوان و موضوع هر صفحه را با استفاده از تگ عنوان مشخص کنید و به سئو سایت کمک کنید تا بتواند بین صفحات به راحتی وجه تمایز قائل شود . شما ممکن است دو صفحه در طراحی سایت خود داشته باشید که بسیار به هم شبیه باشند و با کمی تفکر بتوان دریافت که میان آن ها تفاوت هایی هست . اجازه ندهید تا موتور های جستجو نظرشان را برای شما ترسیم کنند زیرا ممکن است اشتباه کنند ، در عوض برای آن ها تصمیم گیری کنید و تفاوت ها را خوتان برایشان بیان کنید . این باعث می شود که سایت شما از دوگانه شدن محتوا هم مصون بماند . بزرگترین اشتباه مدیران سایت کپی کردن مطالب سایت های دیگر می باشد طبق توضیح بالا نباید مطالب کپی شوند .

 

هایلایت یا بولد کردن کلمه در سئو

در حالت کلی مطالب مهم در تگ های بولد که به معنی پر رنگ و برجسته شده است قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که کاربر به این مطالب توجه بیشتری نشان می دهد . نه تنها این مطالب توجه کاربران را به خود جلب می کند بلکه به عنوان یک شاخص ابتدایی در اختیار موتور های جستجو قرار می گیرد تا بفهمند صفحه مورد نظر درباره چه چیزی صحبت می کند و چه قسمت هایی از آن مهم تر هستند .

 

اقدامات کلی سئو

• انتخاب عنوان مناسب برای سایت

• انتخاب کلمات کلیدی کاربردی

• بالابردن چگالی کلمات کلیدی

• بهینه سازی استایل قالب و صفحات سایت

• آموزش فعالیت صحیح و کاربردی در شبکه های اجتماعی مانند : گوگل پلاس ، فیس بوک ، تیوتر ، اینستگرام و …

• معرفی سایت در انجمن ها و کلوپ ها

• معرفی سایت در دایرکتوری ها

• تصحیح و تولید محتوا

• تولید لینک های بیلدینگ و داخلی

• تحلیل آمار google Analytics و ارائه گزارشات منظم

• اصلاح ساختار و قالب سایت

• اعمال تغییرات بر اساس الگوریتم های جدید گوگل

• تحلیل کامل رقبا و تهیه گزارش از وضعیت پیشرفت رقبا

• تهیه فایل روبوت

• تهیه نقشه سایت و شناسایی آن

• انتخاب و بهینه سازی متاتگ ها

• استاندارد سازی همراستا با الگوریتم های گوگل

 

زمان اجرای سئو

انجام خدمات سئو و بهینه سازی سایت در طی دو مرحله انجام می پذیرد :
مرحله اول : یک دوره زمانی حداقل سه تا شش ماهه (برای برخی کلمات کلیدی ممکن است زمان بیشتری در نظر گرفته شود) که در این زمان سایت بر اساس کلید واژه مشخص شده در صفحه نخست گوگل بین لینک های اول قرار می گیرد .
مرحله دوم : تثبیت سازی بر روی ماندگار شدن در صفحه اول گوگل کار می شود تا که جایگاه محکم تر و ثابتی در صفحه نخست و لینک های بالاتر گوگل بتواند داشته باشد .

 

نتیجه سئو

اگر پروسه سئو سازی به صورت استاندارد و مطابق با پارامترهای تعیین شده توسط موتور جست و جوی گوگل طی شود ، یعنی سئو سایت به درستی انجام پذیرد قادر خواهد بود یک وب سایت کوچک را از لحاظ رونق کسب و کار و فروش آنچنان متحول کند که قابل قیاس با زمان قبل از سئو نباشد . متخصص سئو تی اس تی پلن با تسلط کامل به فرآیندهای تعیین شده از طرف گوگل ، تجزیه و تحلیل سایت ، تصحیح خطا های موجود ، سایت شما را به رده های بالای گوگل می رساند و علاوه بر آن با استفاده از تجربه خود و ارائه مشاوره پارامترهایی را بصورت صادقانه در اختیارتان میگذارد که منجر به جذب کاربر و افزایش فروش در زمینه کاریتان می شود . در حالت کلی سئو باعث افزایش بازدید ، افزایش سرعت سایت ، تصحیح خطا ها و مشکلات سایت ، بالا رفتن تعداد آنلاین های همزمان بازدید شونده ، سبقت از رقبا ، افزایش ایندکس و در نهایت منجر به کسب در آمد می شود .

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.