سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » سئو سازی صفحات متنی
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

سئو سازی صفحات متنی

سئو سازی صفحات متنی

هدف اصلی از سئو سازی صفحات متنی ساده سازی و تسریع در جستجوی نتایج برای کاربران سرچ کننده در گوگل و بینگ و سایر موتورهای جستجوگر عبارت و یا کلید واژه خاصی را دنبال می نمایند .

عناصر اصلی بهینه سازی

پارامتر اول : اولین پارامتری که باید بهینه سازی کنیم لینک یا ادرس صفحه می باشد .‬ لینک صفحه یا آدرس همان مکان صفحه ی مورد نظر می باشد که در‬ نوار آدرس نمایش می یابد .‬ توجه باید داشته باشیم که طول آدرس باید خلاصه ترین حالت ممکن باشد ولی‬ در همان حال باید حاوی اطلاعات‬ قابل استفاده ای در مورد صفحه باشد در واقع مفهوم متن نوشته را برساند تا سرچ کننده خلاصه ای از مطلب را از طریق ادرس بتواند برداشت کند .‬ مهم ترین بحث و نکته این‬ است که شما باید مطمئن شوید که عبارت کلیدواژه ای‬ در آدرس وجود داشته و کاملا هم مرتبط با موضوع نوشته باشد‬ تا موتورهای‬ جستجو راحت تر بتوانند واژگان را درک کنند و به سرچ کنندگان ارائه دهند .

پارامتر دوم : دومین پارامتری که باید بهینه سازی کنیم عنوان صفحه می باشد . تگ عنوان در کد نویسی و امور سئو خیلی با اصالت بوده و از اهمیت ویژه ای برخوارد است و هیچ‬ شاخصی از هدف کلیدواژه ای این‬ صفحه به موتور جستجو نمی دهد . تگ عنوان برای‬ لیست گذاری نتایج موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد .‬ یک عنوان خوب در اصل عنوانی است که کارکتر هایش کمتر از شصت و پنچ کاراکتر باشد در واقع کوتاه بودن عنوان از مقدار مذکور بهتر است .

پارامتر سوم : سومین پارامتری که باید بهینه سازی کنیم متاتگ توضیحات صفحه می باشد . با وجودی که بهینه سازی این‬ متاتگ رتبه گیری در موتور جستجو را ارتقا نمی بخشد‬ و توسط بسیاری از موتورهای جستجوی‬ اصلی و الگوریتم رنکینگ آنها نادیده گرفته می شود‬ ولی میتواند امتیاز مبتنی بر کلیک‬ سایت شما را در موتور های جستجو افزایش دهد‬. علت این است که این تگ‬ گاها به عنوانی متنی که در عنوان لیست گزاری‬ نتایج جستجو نمایش می یابد استفاده می شود .‬ شما باید زمانی را صرف نوشتن متنهای اجباری کنید که‬‬‬‬‬ موجب میشود مردم بر سایت کلیک‬ کنند و کلیدواژه هایی را در ‫توضیح به کار ببرند‬ که به کاربران کمک میکند تا‬ بفهمند همان چیزی را که دنبالش بودند پیدا کرده اند ‬.

پارامتر چهارم : چهارمین پارامتری که باید بهینه سازی کنیم تگ H می باشد . این تگ در اصل نشانه گزاری برای‬ هدلاین قابل مشاهده ی صفحه بوده‬ و موتورهای جستجو این را می شناسند .‬ هدف استفاده از آن این است‬ که به خوانندگان ایده روشنی از‬ موضوع محتویات بدهد ، چیزی مانند سرتیر مجلات . ‬هیچ محدودیت کاراکتری برای سرتیترها وجود ندارد ولی‬ همچون جهان اخبار اگر کوتاه تر باشد مفید تر است‬ . بهتر از سرتیتر ها یا همون هد موضوع روشنی را به موتور های جستجوگر نشان دهد .

پارامتر پنجم : موضوع مهم در مورد محتوا این‬ است که ابتدا بایستی مطالب برای بازدید کنندگان بهینه سازی شود سپس در نهایت برای موتورهای جستجو  . مطمئن شوید که محتوای شما نوشته شده است تا بتواند‬ با مخاطبین هدفتان به شکل ترقیب کننده ارتباط برقرار کند .‬ تا جایی که به موتورهای جستجو‫ ارتباط داشته باشد . طبق رفتار انسانی موتور های جستجوگرسعی دارند که اول چیزی‬ را بخوانند و موضوع آن را درک کنند .‬ موتورهای جستجو نه تنها به دنبال‬ کلیدواژه های هدف میگردند بلکه‬ تنوع های کلیدواژه ای را نیز تشخصی می دهند ‬ .

پارامتر ششم : آخرین پارامتر بهینه سازی تصاویر صفحه می باشد . ‫متن title و alt برای توضیح‬ تصویر آن افراد یا مرورگرها‬ که خود تصویر را نمی بینند قرار داده شده است .‬ هر دو این المانها را میتوان‫ بهینه سازی کرد تا با دقت‬‬ زیادی مضمون تصویر را توضیح دهند و‬ همچنین از عبارت کلیدواژه ای مورد‬ نظرمان برای بهینه سازی پشتیبانی کند .

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.