سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » راز موفقیت شبکه اجتماعی
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

راز موفقیت شبکه اجتماعی

راز موفقیت شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی

اسرار بهبودی موفقیت شبکه اجتماعی

امروزه همه ی افراد از پیر و جوان ، محصل و دانشجو ، کارمند و بازاری به خوبی با شبکه اجتماعی آشنا هستند . همه ی تجار و اهالی کسب و کار های ریز و درشت ، امروزه به  رسانه های اجتماعی به عنوان اساسی ترین بخش های تجارت آنلاین ایمان آورده اند . بخصوص شبکات اجتماعی که از اعتبار و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند .

اگر شما یک برند معتبر هستید یا یک تجارت نوپا را مدیریت می کنید و قصد دارید از رسانه های اجتماعی برای حضور بیشتر در بازار رقابتی استفاده کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنیدبا ما همراه باشید در ادامه مطلب به راز موفقیت شبکه اجتماعی می پردازیم :

توجه و گوش فرا دادن

شتاب زده اقدام نکنید ! پیش روی شما لیست بلند بالایی از رسانه های اجتماعی مختلف وجود دارد ولی همه ی آن ها مناسب فعالیت شما نیستند . تمامی اهداف تجارت خود را از ذهن بگذرانید . با یک دو دوتای ساده مشخص کنید که کدام یک از رسانه های اجتماعی می توانند بیشترین تاثیر را در کسب و کار شما داشته باشند.

بررسی و تفکر به اهداف
قبل از اینکه تاکتیک هایتان را بچینید به اهداف خود نگاهی بیاندازید . پیش از انتشار هرگونه محتوایی در رسانه های اجتماعی ، اطمینان حاصل کنید که آن رسانه بهترین کانال ارتباطی میان شما و کاربران هدفتان است .

سنجش رقبا
در هر مرحله ای که از کسب و کار خود قرار دارید ، از سئو و آنالیز رقبا غافل نشوید . شاید شما هدف گذاری دقیق و محکمی داشته باشید ولی اکر از ضعف رقبا آگاه نباشید نمی توانید از اجرای استراتژی های خود بیشترین سود را ببرید . شناخت ضعف رقبا به شما کمک می کند راه های فرعی دیگری را نیز امتحان کنید که تا به حال به ذهن آنان خطور نکرده است . رقبای خود را در هر کانالی که هستند دنبال کنید تا دریابید چگونه و با چه استراتژی هایی مخاطبان  خود را در رسانه های اجتماعی درگیر فعالیت هایشان می کنند .

انتشار محتوای مفید با  زمان برنامه ریزی شده

خب تا به این جا آموختید چگونه بهترین رسانه ی اجتماعی را برای رسیدن به مخاطبان هدف خود انتخاب کنید . حالا وقت آن رسیده که با یک برنامه ریزی درست و زمان بندی مناسب فعالیت خود را در این رسانه ها آغاز  کنید . این برنامه ریزی شامل این است که بهترین زمان برای ارائه ی بهترین مطالب شما چه زمانی است ؟ یک برنامه ریزی منطقی و ثابت برای ارسال مکرر مطالب در رسانه های اجتماعی داشته باشید . قطعا مخاطبان هدف شما نیز متوجه زمان بندی شما خواهند شد و مطالب و رویدادهای مرتبط با شما را مطابق برنامه دنبال خواهند کرد .

مورد توجه قرارداد کاربران
خب برنامه ی زمان بندی انتشار شما به خوبی شکل گرفته و وقت آن رسیده که آن را عملی کنید. اگرچه این روز ها فعالیت مردم در رسانه های اجتماعی بیشتر شده ولی هم چنان افرادی که با اهدافی خاص از این رسانه ها استفاده می کنند بسیار محدود هستند پس توجه این افراد نیز به این رسانه ها محدود خواهد بود . پس شما دائما باید مخاطبانتان را به سمت کانال های خود متمایل کنید . به یاد داشته باشید برنامه ای که ترتیب می دهید باید با نوع رسانه ای که می خواهید در آن فعالیت داشته باشید هم خوانی داشته و از اصول آن پیروی کند. مطالب شما باید ترغیب کننده و جذاب باشد . مخاطبان رسانه های اجتماعی همواره به دنبال هیجان و خلاقیت هستند و توجه به این مورد شما را در اجرایی کردن برنامه هایتان یاری خواهد کرد.

بالا بودن تعداد کاربران
این آمار و اعداد هستند که نحوه ی عملکرد شما را نشان می دهند . بسیاری از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر به صاحبان مشاغل و بازاریابان این امکان را می دهند که کارایی کانال های ارتباطی شرکت خود را با آمار و ارقام ارزیابی کنند . این آمار ها به شما کمک می کند متوجه شوید که آیا برنامه و استراتژی ای که برای رسانه های اجتماعی اتخاذ کرده اید موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر .

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.