سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » اهمیت اتوریته در سئو
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

اهمیت اتوریته در سئو

اهمیت اتوریته در سئو

اتوریته چیست (Authority) : به جراُت می توان گفت مهمترین قسمت سئو الگوریتم پنگوئن گوگل پارامتر اتوریته می باشد در اوایل که گرفتن لینک برای گوگل اهمیت زیادی داشت اکثر سایت ها از هر سایتی که میتوانستند لینک میگرفتند مثلا سایت موزیک از سایت پزشکی بک لینک میگرفت سایت فروشگاهی از سایت ابزار سایت و وبلاک  و …اما بعد از اپدیت شدن قسمت پنگوئن گوگل بک لینک گرفتن نیز سرو سامان داده شد تا هر کسی نتواند از هر جایی بک لینک بگیرد
با یک طرح مثال به مفاهیم کلی اتوریته می پردازیم :
فرض کنید که از یک بانک به طور مثال بانک ملی ایران در خواست وام داده اید برای تایید وامتون از تون دو نفر ضامن خواسته شده است این دونفر ضامن انتخابی شما فرض کنید یکیش یک شخص لات و بی سروپا و یک دیگریش یک شخص کارمند دولت باتحصیلات عالی و با سابقه خوب ، خوب به نظر شما تایید کدام یک برای بانک اهمیت خواهد داشت ؟ جواب معلومه شخص دوم که تحصیل کرده و سابقه خوبی داره . کار پنگوئن هم به همین شکل هست که بک لینک های با ارزش را برای معرفی سایت شما در جمع نتایج مورد اعتماد در نظر میگیرد .

راه حل افزایش اتوریته

• اولا بک لینک خوب باید اتوریته داشته باشد ، اتوریته به پیج رنک برمی گردد ، سایتی که پیج رنک خوبی دارد اتوریته اش هم بالا می رود و پیج رنک به محتوی بستگی دارد یعنی به عبارتی سایتی که به تولید محتوای ارزشمند می پردازد همیشه از امتیاز ویژه ای برخوردار است پس اگر میخواهید از سایتی بک لینک بگیرید یا به آن سایت لینک دهیدبه موارد گفته شده دقت نمایید.
• دوما نوع دامنه هم مهم است گوگل برای دامنه های دولتی و اموزشی احترام خاصی قائل است و اگر یک سایت اموزشی به سایت شما لینک دهد و درواقع سایت شما را تایید کرده است گوگل نیز به این پیشنهاد احترام میگذارد.که البته سایت های دولتی کمتر پیش میاد درج لینک کنند.
• سن دامنه یا عمر دامنه یا اعتبار دامنه هم مهم است یعنی هرچقدر مدت زمان از زمان ثبت دامنه گذشته باشد در پیش گوگل ارزش و اهمیت بیشتری دارد و برخوردار است یعنی هر چقدردامین شما ریش سفید تر باشد حرف او نیز مورد قبول تر خواهد بود پس سعی کنید عمر دامنه را نیز در نظر بگیرد.
• تعداد صفحات یا همان تعداد نوشته ها (در سیستم وردپرس) در واقع با ضلع نوع محتوی مرتبط است و بهتر است از سایتی لینک بگیرید که صفحات بیشتری داشته باشد ، داشتن صفحات ویژه و تک اتوریته را بالا می برد.
• لینک لنگری هم بسیار مهم است ، یعنی باید شما برای لینک کردن صفحات یا به عبارتی لینک های داخلی از عنواین استفاده کنید.
• نوع لینکی که میگیرید خیلی مهم هست که به صورت فالو یا نو فالو باشد به صورت توضیح دار باشید یا موارد دیگر
• در سایت های دیگر به عنوان پست مهمان فعالیت کنید

نکته خیلی مهم اتوریته بک لینک های شما در رتبه الکسای شما نیز موثر خواهد بود

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.