سئو

طراحی سایت

طراحی قالب

هاست

میزبانی وب
بهینه سازی

خرید هاست وردپرس

هاست ایران و خارج وردپرس

خرید هاست پربازدید

هاست پربازدید فرانسه و آلمان

فیلم آموزشی

آموزش سئو و بهینه سازی

موقعیت شما :
صفحه اصلی » تی اس تی پلن » الگوریتم کبوتر گوگل
شبکات اجتماعی ما
کانال تلگرام تی اس تی پلن کانال اینستاگرام تی اس تی پلن

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

گوگل الگوریتم بهینه‌ سازی جدیدش را با نام Pigeon یا کبوتر اعمال کرد . اغلب تغییرات الگوریتم سئو برای آن است که سایت‌های متقلب و سایتهایی که از روشهای غیر طبیعی برای ارتقا رتبه استفاده می کنند  ، نتوانند به راحتی در نتایج اول گوگل قرار گیرند و فقط سایت‌ هایی که از دید بازدیدکنندگان واقعا مفید و مرتبط هستند بتوانند رتبه‌های اول جستجو را به خود اختصاص دهند.دلیل دیگر این تغییرات دقیق‌ تر کردن نتایج جستجو با توجه به کلید واژه موردنظر است.

تغییرات اعمال شده درالگوریتم کبوتر گوگل

در الگوریتم  کبوتر ، گوگل قصد دارد با تاکید و دقت بیشتری بر نتایج محلی متمرکز شود. تا به حال دیده شده اگر کلمه کلیدی مورد نظر را از جاهای مختلف جستجو کنید نتایج جستجو یکسان نیستند. مثلا اگر از ایران کلیدواژه‌ای را جستجو کنید و سپس همان کلید  را با فیلتر شکن جستجو کنید نتایج متفاوتی دریافت می‌کنید. با توجه به حجم غیر قابل تصور سایت‌ها و مطالب آن‌ها، گوگل تصمیم گرفته که تا حد ممکن بر نتایج محلی و مرتبط متمرکز شود.
زمانی که مطلبی در گوگل جستجو می شود به قفس داده ها (جایی که صفحات نتایج با سرعت بسیار زیادی بررسی می شوند یا همان ابر سرچ ها) منتقل می شود.زمانی که نتیجه ی مرتبط با مطلب مورد جستجو توسط یکی از این کبوترها در خوشه ای یافت شود کبوتر آن را انتخاب کرده و به اصطلاح به آن نوک می زند. به ازای هر یک از این نوک زدن ها رتبه ی کبوتر (PigeonRank) صفحه ی مربوطه افزایش می یابد. صفحاتی که بیشترین نوک را به خود اختصاص داده اند در اول صفحه ی نتایج کاربر نمایش داده می شوند و صفحات با توجه به تعداد نوک زدن ها رتبه بندی می شوند.یعنی سایت هایی که مطالب مفید و ارزشمند در سایت قرارمی دهند در این امر هیچ نگرانی ندارند و در سرچ ها در صدر خواهد بود یعنی چون مطالب سایت مفید است سخص سرچ کننده دنبال این سایت خواهد بود.هدف نهایی گوگل آن است که اگر شما از تهران و از نزدیکی برج میلاد کلمه سئو را جستجو کردید، اولین نتیجه گوگل نزدیک‌ ترین شرکت طراحی سایت به مکان شما مثلا تی اس تی پلن را قرارخواهد داد ! البته فعلا در این چند روزی که این آلگوریتم ۲۰۱۴ بهینه‌ سازی گوگل آغاز شده، فقط نتایج جستجوی سایت‌های انگلیسی زبان کشور آمریکا بروز رسانی شده اند. هیچ اطلاعی در دست نیست که این تغییرات آزمایشی چقدر طول خواهد کشید تا این آلگوریتم در ایران هم اعمال شود.

با توجه به این توضیحات هر چه  در سایت اطلاعات بیشتری درباره موقعیت جغرافیایی خود ارائه بدهید راحت‌ تر می‌توانید در اولین نتایج جستجوی محدوده خودتان قرار بگیرید ! پس اگر بازار هدف شما افراد داخل ایران است بهتر است از هاستی استفاده کنید که سرور میزبان در ایران مستقر است (البته باید این را در نظر بگیرید که با توجه به بستر اینترنت ایران دسترسی به سایت شما از خارج از ایران با انتخاب هاستینگ ایرانی کند تر خواهد شد ) و همچنین در بخش «تماس با ما» به کمک Google map و ابزارهای دیگر موقعیت خودتان را مشخص کنید. همچنین دامنه .ir با اینکه محدودیت‌هایی از جمله عدم امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز ایجاد می‌کند ولی باعث می‌شود در نتایج جستجو در داخل ایران در رتبه بالاتری قرار بگیرید.

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

Rss Lenzor Cloob Facenama Instagram Aparat Twitter Facebook Googleplus
بیوگرافی نویسنده مهندس شکوهی نیا :

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.